lorem

Egy árverésen bukkant fel a régóta eltűntnek hitt ALGS trófea

Kép forrása: ALGS

A 2022-es dél-amerikai ALGS rájátszásra készült trófea sosem érkezett meg a győztesekhez. Mostanáig ráadásul mindenki elveszettnek hitte.

Nehezen elhihető, de mégis igaz. Röviden így lehetne összefoglalni az elveszettnek hitt ALGS trófea történetét, amely 2022 óta nem akart előkerülni. Most ugyan mégis meglett, de ez csak tovább bonyolította a helyzetet. Két éve, amikor a dél-amerikai régiónak is volt még külön ALGS Split versenye, a győztesnek járó trófea egyszerűen eltűnt. Nem érkezett meg a díjátadóra, és a szervezőkre se jöttek rá soha, mi történhetett a kupával. Mostanra kiderült, egyszerű adminisztrációs hiba volt az egész. A repülőn feladott trófea szállítási papírjai ugyanis nem voltak megfelelően kitöltve, így a vámon ragadt. Mivel pedig évekig nem kereste senki, legalábbis ott nem, ahol volt, most egy árverésen értékesítette a reptér. Az amerikai kontinensen bevált szokás, hogy a reptéren beragadt, vagy elhagyott csomagokat, mintegy zsákbamacska értékesítik. Nem bonthatja ki senki, úgy kell rájuk látatlanba licitálni. Lehet benne egy táskányi konzervtől ruhákon át bármi. Vagy a mellékelt ábra szerint egy méretes, aranyozott ALGS trófea is…

Van is ALGS trófea, meg nincs is

A dolognak azonban itt még nincs vége, nem egyszerű a folytatás sem. A táskára alkudozó, és végül megvásárló vevőnek ugyanis esze ágában sincs csak úgy visszajuttatni a kupát jogos tulajdonosaihoz. Cserébe, jó üzletet szimatolva megkereste őket, és eladásra kínálta fel a trófeát. Mint írta, biztosan sokat ér, mert 24 karátos aranyozást is lát rajta. A 2022-es dél-amerikai Split győztesei, a Team Singularity triója pedig ezen a ponton már alig hiszi el, ami történik. Egyszer már elkönyvelték, hogy sose lesz meg a trófea, amiért megharcoltak, most mégis előkerül. Egy teljesen váratlan helyről, és mint kiderült egy sima benézés miatt ragadt a vámon. Mégsem kerül vissza hozzájuk, mert valaki csak üzletet lát a dologban, a dolog morális értékét abszolút kizárja.

A kommentelők közül sokan úgy vélik, a hibázó EA-nek kellene kifizetni a vételárat, és így visszajuttathanák a kupát a győztesekhez. Ezzel az ALGS nimbusza sem sérülne, és az Apex Legends kiadója, az EA is jól jöhetne ki a dologból. Itt jön azonban a következő probléma, hiszen már nincs dél-amerikai Split az ALGS-ben, így az EA egyelőre kivár. A jelenlegi állás szerint tehát megkerült a trófea, de végülis mégsem ér célba. Az aukción egy véletlenszerű táska vásárlásával jó üzletet is csinált a vevő, de mégis rosszul jön ki belőle. Kacifántos sztori, kíváncsian várjuk, mi lesz a vége az alkudozásnak.

Próbáld ki nálunk a sportfodasást! (x)