lorem

GeoGuessr: A Steam legrosszabbul értékelt játékká vált

Kép forrása: Geoguessr

A GeoGuessr, a világszerte népszerű földrajzi kvízjáték hosszú évek után végre megérkezett a Steamre, amire sok rajongó már régóta várt. A Steam Edition-től sokan azt remélték, hogy új közösségi élményeket, könnyebb elérhetőséget és talán kedvezőbb üzleti modellt kapnak. Azonban a játék elindulását követően a közösség csalódottsága szinte példátlan mértéket öltött. A GeoGuessr pillanatok alatt a Steam egyik legrosszabbul értékelt játékává vált.

Miért lett ekkora bukás a Steam-verzió?

A játékosok fő kritikája, hogy a GeoGuessr Steam Edition szinte minden fontosabb funkcióját előfizetéshez kötötték. Ráadásul a korábban megszokott ingyenes napi játék lehetősége is hiányzik. Sokan úgy érzik, hogy a fejlesztők „kapzsisága” miatt a játék elvesztette azt a barátságos, közösségi hangulatot, ami miatt népszerű lett. A Steam közönsége pedig különösen érzékeny az ilyen üzleti modellekre. A felhasználók többsége egyértelműen egy egyszeri vásárlási lehetőséget vagy legalább egy korlátozottan ingyenes verziót várt volna.

A Redditen és a Steam fórumain rengeteg negatív visszajelzés jelent meg. Sokan panaszkodtak arra, hogy a barátaikat sem tudják rávenni a közös játékra az előfizetési díj miatt, és többen inkább ingyenes alternatívákhoz fordultak, mint a FreeGuessr, OpenGuessr vagy WorldGuessr. A játékosok szerint a GeoGuessr ezzel a lépéssel elriasztja az új és alkalmi játékosokat, és csak a legelkötelezettebb rajongók maradnak meg.

A közösség hangja: „GreedyGuessr”

A felhasználók a Steam értékelésekben és a közösségi oldalakon is azt hangsúlyozzák, hogy a játékot félrevezetően hirdették „ingyenesnek”, miközben a legtöbb tartalom csak előfizetéssel érhető el. Sokan „GreedyGuessr”-nek (kapzsi GeoGuessr) nevezték át a játékot, utalva arra, hogy a fejlesztők minden lehetőséget megragadnak a bevételszerzésre, miközben a játékélmény csorbát szenved.

Egyesek szerint, ha a fejlesztők visszatértek volna a régi modellhez – napi néhány ingyenes játék, mellette opcionális előfizetés –, vagy bevezettek volna egy egyszeri vásárlási lehetőséget, sokkal pozitívabb fogadtatásban részesültek volna. Mások úgy látják, hogy a Steam közönségétől teljesen idegen a folyamatos előfizetéses modell, főleg egy alapvetően egyszerű, kvíz jellegű játéknál.