lorem

Óriási csalódást okozott a LOUD

Kép forrása: TechTudo

Nem lesz ott a Shanghai Masters-en a LOUD

A LOUD első alkalommal maradt le egy nemzetközi versenyről azóta, hogy beléptek a VALORANT világába. Az elvesztett meccsük a 100 Thieves ellen a VCT (Valorant Champions Tour) Amerikai 1. szakaszának döntője volt. A verseny során már korábban is történtek váratlan fejlemények. A Sentinels, amely a madridi győzelmük után nagy reményekkel érkezett, meglepetésre nem jutott túl a csoportkörön. Így ők sem kvalifikálták magukat a Sanghaj Masters versenyre.

Bár a 100 Thieves nem vezette a csoportját, mégis erős teljesítményt nyújtottak az egész verseny során. Kizárólag a friss madridi bajnok Sentinels-től és a jó formában lévő KRÜ Esports-tól szenvedtek vereséget. A mérkőzés előtt egyik csapatot sem tartották kifejezett favoritnak, de a 100 Thieves magabiztosan uralta a játékot mindkét pályán, 13-6-ra nyerve a Bind-on és 13-4-re az Icebox-on, ezzel biztosítva számukra a lehetőséget, hogy részt vegyenek első nemzetközi LAN eseményükön a 2022 óta.

A LOUD a VCT amerikai versenyén az 5-6. helyen zárta a szereplését. Az 2022-es debütálásuk óta minden egyes Masters és VCT bajnokságon részt vettek, közben egy címet is szereztek.

Ez azt is jelenti, hogy a nemzetközi LAN szereplésük sorozata hét egymást követő esemény után véget ért, most a Paper Rex áll az élén nyolc egymást követő eseménnyel. A LOUD júniusban tér vissza a VCT-be, a VCT Amerika 2. szakaszára, a Sanghaj Masters lezárultát követően, ahol ismét megpróbálják visszanyerni helyüket a nemzetközi versenyeken.