lorem

TOTW 28: Nehéz helyzetben volt az EA

Kép forrása: EA Sports

A válogatott szünet a TOTW-re is hatással volt

Az Európa-bajnokság pótselejtezőin kívül tét nélküli meccseket rendeztek a legtöbb országban. Ukrajna a rendes játékidőben, míg Georgia és Lengyelország büntetők után biztosította be a helyét, így kialakult a 24-es mezőny, míg másoknak barátságos mérkőzések jutottak. A legtöbb válogatott előszeretettel próbálgatott különböző taktikákat, felállásokat és játékosokat rotált, így nehéz volt kiemelkedő teljesítményekről és erős TOTW fejlesztésekről beszélni a hétvége után. Ez volt az utolsó előtti válogatott szünet a nyári kontinensviadal előtt.

Aitana Bonmatí hétvégén a női „El Clasico” legjobbja volt a mezőnyben 1 góllal és 1 gólpasszal. A Barcelona női csapata sorra dönti a rekordokat és 21 mérkőzésből 20 győzelem mellett, 1 döntetlennel állnak a spanyol női bajnokság első helyén. A 92 rúgott gólból a világ legjobb női játékosának is választott Bonmatí 8 gólt és 8 asszisztot vállalt.

A portugál válogatott felemás mérleggel zárta a szünetet. Svédország ellen 5:2 arányban gáláztak, míg a szlovénok ellen idegenben 2:0-ás vereséget szenvedtek Ronaldoék. Lehet, hogy Bruno Fernandes hiányát is megérezték a második mérkőzésen, mivel a United játékosa nem utazott el Szlovéniába. Az első mérkőzésen a Manchester United játékosa igazi vezér volt a pályán, egy gólt és egy asszisztot jegyezhetett fel magának.

Toni Kroos körül az elmúlt hetekben több pletyka is felmerült, hogy nem hosszabbít a Real Madrid csapatával szerződést, de a csúcson fogja befejezni a német középpályás. A német válogatottból még mindig kirobbanthatatlan 34 éves középpályás továbbra is bírja a tempót és nyáron hazai pályán szállhatnak harcba az Európa-bajnokságon. A németek nagy erőt meríthetnek a franciák és a hollandok elleni győzelemből, Kroos mindkét mérkőzésen gólpasszt adott és a mezőny egyik legjobb játékosa volt.